Appointment Hour Booking - en to nb_NO translation catalogue (185 entries)

en: No
nb_NO: Nei

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Mode:
nb_NO: Modus:

en: API Username
nb_NO: API-brukernavn

en: API Key
nb_NO: API-nøkkel

en: First Name
nb_NO: Fornavn

en: Last Name
nb_NO: Etternavn

en: Company
nb_NO: Firma

en: Address
nb_NO: Adresse

en: City
nb_NO: Poststed

en: State/Province
nb_NO: Fylke

en: Country
nb_NO: Land

en: Zip/Postal Code
nb_NO: Postnummer

en: Email
nb_NO: E-post

en: Phone
nb_NO: Telefon

en: Fax
nb_NO: Faks

en: Cancellation
nb_NO: Kansellering

en: Please enter the following security code to confirm the cancellation:
nb_NO: Vennligst oppgi sikkerhetskoden:

en: Please enter the security code
nb_NO: Vennligst oppgi sikkerhetskoden

en: Cancel Booking
nb_NO: Stopp booking

en: Incorrect verification code
nb_NO: Feil bekreftelseskode

en: Message
nb_NO: Melding

en: Coupon code
nb_NO: Kupongkode

en: Date
nb_NO: Dato

en: No bookings found
nb_NO: Ingen bestilling funnet

en: Are you sure you want to delete this item?
nb_NO: Er du sikker på at du vil slette dette?

en: Approved
nb_NO: Godkjent

en: delete
nb_NO: slette

en: Appointments
nb_NO: Avtaler

en: Get Lists
nb_NO: Hent lister

en: List ID
nb_NO: Liste-ID

en: Form Fields
nb_NO: Skjemafelt

en: Groups
nb_NO: Grupper

en: Pending
nb_NO: Venter

en: Subscribed
nb_NO: Påmeldt

en: Please select...
nb_NO: Vennligst velg ...

en: Currency:
nb_NO: Valuta

en: Pay with PayPal
nb_NO: Betal med PayPal

en: Billing Period
nb_NO: Faktureringsperiode

en: Daily
nb_NO: Daglig

en: Weekly
nb_NO: Ukentlig

en: Monthly
nb_NO: Månedlig

en: Yearly
nb_NO: Årlig

en: Default Country
nb_NO: Standardland

en: Credit Card Number
nb_NO: Kredittkortnummer

en: Card Type
nb_NO: Korttype

en: Expiration
nb_NO: Utløpsdato

en: County
nb_NO: Fylke

en: Post Code
nb_NO: Postnummer

en: Site Key
nb_NO: "Site" nøkkel

en: Mode
nb_NO: Modus

en: Vendor ID
nb_NO: Leverandør ID

en: State
nb_NO: Fylke

en: Tax:
nb_NO: MVA:

en: First Name:
nb_NO: Fornavn:

en: Last Name:
nb_NO: Etternavn:

en: Address:
nb_NO: Adresse:

en: City:
nb_NO: Poststed:

en: State:
nb_NO: Fylke:

en: Email:
nb_NO: E-post:

en: Telephone:
nb_NO: Telefon:

en: Color
nb_NO: Farge

en: Field name
nb_NO: Feltnavn

en: Skrill Email
nb_NO: Skrill e-post

en: Publishable Key
nb_NO: Publiserbar nøkkel

en: Test Mode
nb_NO: Testmodus

en: Summary
nb_NO: Sammendrag

en: Select Form
nb_NO: Velg skjema

en: Top
nb_NO: Topp

en: Add Booking
nb_NO: Legg til bestilling

en: New Calendar
nb_NO: Nieuwe kalender

en: Calendar Name
nb_NO: Kalendernan

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Calendars List
nb_NO: Kalenderliste

en: Form Name
nb_NO: Skjemanavn

en: Options
nb_NO: Innstillinger

en: Rename
nb_NO: Endre navn

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Publish
nb_NO: Publiser

en: Schedule
nb_NO: Tidsplan

en: Stats
nb_NO: Statistikk

en: Clone
nb_NO: Klone

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Plugin License
nb_NO: Plugin licentie

en: License ID
nb_NO: Lisens-ID

en: License Status
nb_NO: Status på lisens

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Search for
nb_NO: 搜索

en: From
nb_NO: Fra og med

en: To
nb_NO: Til

en: Item
nb_NO: Vare

en: All Items
nb_NO: Alle elementer

en: Export to CSV
nb_NO: Eksporter til CSV

en: &laquo; Previous
nb_NO: &laquo; Forrige

en: Next &raquo;
nb_NO: Neste &raquo;

en: Submission Date
nb_NO: Innlevering dato

en: Paid
nb_NO: Betalt

en: to
nb_NO: til

en: All
nb_NO: Alle

en: Booking Status
nb_NO: Bordbestillingsstatus

en: Service
nb_NO: Tilleggstjenester

en: Print
nb_NO: Skriv ut

en: Editor
nb_NO: Redaktør

en: General Settings
nb_NO: Generelle innstillinger

en: Notification Emails
nb_NO: Varslingseposter

en: Reports
nb_NO: Rapporter

en: Add Ons
nb_NO: Tillegg

en: Field Settings
nb_NO: Skjemafeltinnstillinger

en: Form Settings
nb_NO: Skjemainnstillinger

en: Date Format
nb_NO: Datoformat

en: Email subject
nb_NO: Epost emne

en: Captcha Verification
nb_NO: Captcha Verifisering

en: Width
nb_NO: Bredde

en: Height
nb_NO: Høyde

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvisning

en: Background
nb_NO: Bakgrunn

en: Border
nb_NO: Kantlinje

en: Free Support
nb_NO: Gratis kundestøtte

en: Cancel
nb_NO: avbryt

en: Cost
nb_NO: Pris

en: Request custom changes
nb_NO: Request Custom Changes

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Security Code
nb_NO: Sikkerhetskode

en: Note
nb_NO: Merknad

en: days
nb_NO: dager

en: Important!
nb_NO: Viktig!

en: Direct
nb_NO: Direkte

en: Customization
nb_NO: Tilpasning

en: Edit Page
nb_NO: Rediger side

en: This field is required.
nb_NO: Dette feltet er obligatorisk.

en: Please enter a valid email address.
nb_NO: Skriv inn en gyldig e-postadresse.

en: Please enter a valid captcha code.
nb_NO: Skriv inn en gyldig captcha-kode.

en: Please enter a valid date with this format(mm/dd/yyyy)
nb_NO: Skriv inn en gyldig dato med dette formatet (mm/dd/åååå)

en: Please enter a valid date with this format(dd/mm/yyyy)
nb_NO: Skriv inn en gyldig dato med dette formatet (dd/mm/åååå)

en: Please enter a valid number.
nb_NO: Skriv inn et gyldig nummer.

en: Please enter only digits.
nb_NO: Skriv inn bare tall.

en: Please enter a value less than or equal to {0}.
nb_NO: Skriv inn en verdi som er mindre enn eller lik {0}.

en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
nb_NO: Skriv inn en verdi som er større enn eller lik {0}.

en: Quantity
nb_NO: Antall

en: Please enter no more than {0} characters.
nb_NO: Ikke fyll inn mer enn {0} tegn.

en: Please enter at least {0} characters.
nb_NO: Skriv inn minst {0} tegn.

en: Cancelled
nb_NO: Kansellert

en: Rejected
nb_NO: Avvist

en: Attended
nb_NO: Tilstede

en: Sunday
nb_NO: Søndag

en: Monday
nb_NO: Mandag

en: Tuesday
nb_NO: Tirsdag

en: Wednesday
nb_NO: Onsdag

en: Thursday
nb_NO: Torsdag

en: Friday
nb_NO: Fredag

en: Saturday
nb_NO: Lørdag

en: Discount code
nb_NO: Rabattkode

en: Every
nb_NO: Hver

en: weeks
nb_NO: uker

en: months
nb_NO: måneder

en: on
nb_NO: på

en: Annually
nb_NO: Årlig

en: years
nb_NO: år

en: Once
nb_NO: En gang

en: until
nb_NO: fram til

en: day of the week
nb_NO: ukedag

en: day of the month
nb_NO: dag i måneden

en: Repeat every
nb_NO: Gjenta hver

en: Repeats
nb_NO: Gjentakelser

en: May
nb_NO: Mai

en: Oct
nb_NO: Okt

en: Dec
nb_NO: Des

en: first
nb_NO: første

en: second
nb_NO: sekund

en: third
nb_NO: tredje

en: fourth
nb_NO: fjerde

en: last
nb_NO: siste

en: Repeat
nb_NO: Gjenta

en: times
nb_NO: ganger

en: Ends
nb_NO: Slutter

en: occurrences
nb_NO: forekomster

en: or
nb_NO: eller

en: SU
nb_NO: SØN

en: MO
nb_NO: MAN

en: TU
nb_NO: TIR

en: WE
nb_NO: ONS

en: TH
nb_NO: TOR

en: FR
nb_NO: FRE

en: Upgrade Plugin
nb_NO: Oppgradere Plugin
